PLASMA IQ

Co to jest za zabieg?

Plasma IQ to proste i bezpieczne urządzenie wyprodukowane we Włoszech do stosowania w dermatologii, chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej. Plasma IQ jest generatorem plazmy, który idealnie sprawdza się w przypadku bezinwazyjnego liftingu powiek, likwidacji zmarszczek palacza.

Pomiędzy końcówką urządzenia i skórą pacjenta, dzięki niewielkiemu łukowi oraz jonizacji gazów zawartych w powietrzu, tworzy się mikrowiązka plazmy, która w kontrolowany sposób pozwala na sublimację naskórka przy jednoczesnym obkurczaniu skóry
w miejscu jej działania. Każdy z wykonanych punktów nie uszkadza warstwy podstawowej skóry właściwej, bez krwawienia i bez uszkodzenia otaczających tkanek. Plasma IQ pozwala pozbyć się pierwszych oznak starzenia, usunąć defekty dermatologiczne, odmłodzić wygląd i spojrzenia, stosowany w korekcji powiek zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Technologia ta stosowana jest także do usuwania znamion na skórze, jak i prosaków.

Efekty plasmy IQ na powiekach górnych

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Efekty utrzymują się 2-4 lat.

Wskazania do zabiegu

bezinwazyjny lifting powiek

zmarszczki

usuwanie włókniaków

blizny

usuwanie naczyniaków rubinowych

Technologia

Plasma IQ to proste i bezpieczne urządzenie do beziwazyjnego liftingu powiek. Dzięki niewielkiemu łukowi powstającemu pomiędzy końcówką urządzenia, a skórą pacjenta generowane są mikrowiązki plazmy, które w kontrolowany sposób doprowadzają do sublimacji naskórka i obkurczania skóry. Zabieg wykonywany jest punktowo bez oddziaływania na otaczające tkanki.

SUBLIMACJA NASTĘPUJE TYLKO W MIEJSCU DZIAŁANIA BEZ ODDZIAŁYWANIA NA OTACZAJĄCE TKANKI

ZABIEG JEST BEZINWAZYJNY, PRECYZYJNY, BEZPIECZNY

EFEKTY WIDOCZNE JUŻ PO PIERWSZYM ZABIEGU

DO STOSOWANIA W DERMATOLOGII, CHIRURGII PLASTYCZNEJ I MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Przebieg zabiegu

Procedura zabiegu polega na wykonaniu niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę generowaną z urządzenia Plasma IQ. W trakcie zabiegu igła nie dotyka skóry, znajduje się ona w niewielkiej odległości od miejsca poddanego zabiegowi. Punkty sublimacji rozmieszczone są w odległości ok 0,5 mm jeden od drugiego, Powodują one ‘odparowanie nadmiaru skóry bez uszkadzania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia i bez uszkodzenia otaczających tkanek.

Dla pełnego komfortu pacjenta stosujemy miejscowo maść znieczulającą

Częstotliwość zabiegów

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach min. 30 dni.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni, absolutnie nie wolno ich zdrapywać.

Drugiego lub trzeciego dnia po zabiegu może pojawić się obrzęk okolicy poddanej zabiegowi, który utrzymuje się około 3 dni. W tym czasie stosujemy tylko produkty jałowe (gaziki jednorazowe do przemywania okteniseptem) i kremem poleconym przez specjalistę. Nie powinno się stosować makijażu korygującego.

Po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez miesiąc , w tym okresie zaleca się stosować kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień, zalecone przez specjalistę wykonującego zabieg.

Należy unikać ekspozycji na słońce, aby zminimalizować ryzyko przebarwień.

Przez okres około 2-3 miesięcy po zabiegu, skóra będzie wrażliwa i podatna na czynniki zewnętrzne, dlatego też wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do pielęgnacji stosujemy delikatne płyny, nie podrażniające naskórka.

Nie wolno opalać się co najmniej 4 tygodnie po zabiegu – również w solarium, należy stosować wysoką fotoprotekcjię – filtr min. 50 SPF.

Delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić.

Przez 3 miesiące nie wykonywać zabiegów złuszczających i laserowych w miejscach poddanych zabiegowi.

Przeciwwskazania do zabiegu

choroby nowotworowe

choroby serca oraz układu krążenia

metalowe implanty w miejscu zabiegu

rozrusznik serca

zaburzenia metaboliczne (cukrzyca)

choroby tarczycy

choroby układu nerwowego

choroby oczu

choroby psychosomatyczne

epilepsja

przyjmowanie leków – tetracyklina, izotretynoina (Accutane, Izotek)

stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu (np. opryszczka)

ciąża i okres karmienia piersią

Galeria zdjęć

Czas zabiegu I Od 30 minut do 60 minut

Cena
zabiegu

Powieki górne 800 zł
Usuwanie włókniaków/ znamion 150 zł / sztuka
Usuwanie prosaków 350zł

Czas
zabiegu

Od 30 minut do 60 minut