Mezoterapia igłowa

Co to jest za zabieg?

Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.
Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie
Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, nawet młodych, od 25 roku życia, których skóra wymaga nawilżenia i regeneracji, pojawiają się przebarwienia posłoneczne czy też cienie pod oczami. Stosuje się go również jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci jędrność. Dzięki tej metodzie w łatwy i szybki sposób można poprawić kondycję skóry. Mezoterapię igłową można łączyć dodatkowo z innymi zabiegami estetycznymi.

Wskazania do zabiegu

odmładzanie, regeneracja i poprawa wyglądu skóry

redukcja zmarszczek, zwiotczenia, odwodnienia skóry

profilaktyka przeciwzmarszczkowa

redukcja cieni, zasinień pod oczami

odmłodzenie owalu twarzy

ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry

leczenie rozstępów i blizn

leczenie i profilaktyka wypadania włosów

Mezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu płytko pod skórę odpowiednich substancji leczniczych. Podczas zabiegu wykorzystujemy wysoko wyspecjalizowane koktajle, zawierające w swoim składzie substancje aktywne. Składy oraz stężenia różnią się w zależności od rejonu zastosowania i problemu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących stymuluje metabolizm komórek, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, poprawia stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii uzyskujemy znaczną poprawę napięcia, jędrności i nawilżenia skóry. Znikają drobne zmarszczki, a głębsze ulegają spłyceniu. Skóra jest dobrze odżywiona i wypoczęta.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem nanosi się maść znieczulającą. Odpowiednio dobrany do potrzeb pacjenta koktajl substancji odżywczych wstrzykiwany jest cienką igłą do skóry na głębokość około 2-3 mm, za pomocą nakłuć cieniutką igłą. Mogą pojawić się zaczerwienienia lub drobne zasinienia w niektórych miejscach podawania preparatu, które znikną w ciągu kilku dni, a które można zakamuflować codziennym podkładem. Depozyty produktu widoczne są na skórze do kilku godzin po zabiegu. Klienci często już następnego dnia idą do pracy, stosując makijaż najlepiej mineralny.

Częstotliwość zabiegów

Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4 zabiegi, co 7-30 dni w zależności od problemu i zastosowanego preparatu. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi ‘przypominające’ (utrwalające efekty) kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres minimum 7 dni. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu zalecane jest picie dużej ilości wody mineralnej, ok. 2l.

Przeciwwskazania do zabiegu

alergia na substancję stosowaną podczas zabiegu

choroby skóry (infekcje wirusowe i bakteryjne: stany zapalne, aktywna opryszczka)

choroby nowotworowe

choroby autoimmunologiczne

ciąża i okres laktacji

stosowanie leków przeciwkrzepliwych

skłonność skóry do powstawania bliznowców