Alma Technologia ND YAG - CIAŁO

Widoczne na skórze twarzy i na kończynach dolnych poszerzone naczynia krwionośne, potocznie zwane „pajączkami”, stanowią dla wielu pacjentów problem estetyczny. Laser neodymowo-yagowy Alma Harmony to technologia zadedykowana do usuwania zarówno powierzchownych zmian naczyniowych (czerwone, bogate w oxyhemoglobinę teleangiektazje) jak i głębszych, niebieskich zmian naczyniowych o średnicy do 4mm. Wiązka laserowa o długości fali 1064nm przenika głęboko do skóry właściwej, gdzie działając na hemoglobinę powoduje koagulację śródbłonka naczyniowego, miejscowy stan zapalny i w konsekwencji trwałe zamknięcie światła naczynia krwionośnego, nie uszkadzając przy tym naskórka.

Urządzenie emituje czerwona plamkę światła, idealnie naprowadzającą zabiegowca na naczynko, co w znaczący sposób podnosi precyzję wykonywanej procedury. Dzięki niezależnemu systemowi chłodzenia kontaktowego zabieg jest komfortowy, a ryzyko działań niepożądanych zminimalizowane.

Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga znieczulania. Podczas wykonywania terapii odczuwalne jest intensywne ciepło i „szczypnięcia”. W zależności od obszaru zabieg trwa od 15 do 40 minut.

Wskazania

teleangiektazje („popękane naczynka”) na twarzy i nogach,

naczyniaki gwiaździste,

naczyniaki rubinowe,

zmiany naczyniowe na nogach.

Przeciwwskazania do zabiegu

opalona skóra (naturalna opalenizna nabyta w ciągu ostatnich 2 tygodni, nabyta w solarium w ciągu ostatnich 30 dni),

aktywne infekcje skórne,

nowotwory,

stany zapalne skóry,

opryszczka,

nadwrażliwość na światło,

ciąża i okres karmienia piersią,

epilepsja,

nieuregulowana cukrzyca,

zaburzenia krzepnięcia krwi,

stosowanie leków (m.in. rozrzedzających krew, antybiotyki, izotretynoina, NLPZ np. Ibuprofen) i ziół światłouczulających (np. skrzyp, nagietek, dziurawiec, herbatki typu FIX),

spożywanie alkoholu (ostatnie 24 godziny przed zabiegiem).

Częstotliwość zabiegów

Zabieg w zależności od nasilenia problemu wykonywany jest w serii od 1 do 4 spotkań co 6-8 tygodni.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być gorąca i zaczerwieniona. Może też pojawić się lekki obrzęk. Powyższe objawy ustępują samoistnie w czasie od kilku godzin do kilku dni. Z kolei naczynka krwionośne mogą bezpośrednio po zabiegu  zniknąć albo przybrać ciemniejszą barwę. Nie należy się tym niepokoić, ponieważ nawet przyciemnione naczynka wkrótce zaczną blednąć, a maksymalnie do ok. 21 dni znikną lub staną się zdecydowanie mniej widoczne. Mogą pojawić się również delikatne strupki, których nie należy zdrapywać.

W przypadku wystąpienia tych objawów wskazanie jest schładzać skórę. Przez minimum 3 tygodniu po zabiegu należy unikać słońca i opalania, stosować krem z filtrem ochronnym SPF 50.

W tym okresie nie można też stosować peelingów chemicznych oraz innych zabiegów laserowych oraz depilacji  w miejscach gdzie był wykonywany zabieg. Należy stosować odpowiednio zalecony krem po zabiegowy. Najlepiej w pierwszych dniach po zabiegu nie pić większych ilości alkoholu, nie korzystać  z gorących kąpieli, sauny oraz basenu, nie wykonywać też intensywnych ćwiczeń.

Alma Technologia ND YAG

zamykanie pajączków