Kwasy medyczne

Co to jest za zabieg?

Działanie kwasami medycznymi, to walka z problemami skórnymi, a nie tylko redukcja ich objawów.
Farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu.
Kwasy to nie tylko kuracje jesienno-zimowe i silnie złuszczające, to także kuracje dla najwrażliwszych skór atopowych, naczyniowych i nadreaktywnych o sile działania leczniczego również latem.
Specjalista po analizie skóry spośród ponad 30 preparatów i stężeń wybiera właśnie te, które pasują do Twojej cery by Ci pomóc niezależnie od pory roku.
Terapie łączone to symbioza preparatów kwasowych z produktami marki estGen. Te ostatnie wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.
W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych, które znacząco przyśpieszają zwalczanie bakterii acne oraz niwelują stan zapalny a tym samym przebarwienia z nim związane.

Wskazania do zabiegu

rumień

skóra naczyniowa

trądziki o różnym pochodzeniu

przebarwienia

suchość skóry

zmarszczki

zaburzona struktura skóry

blizny

rozszerzone pory

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża i okres karmienia piersią,

ostre infekcje,

aktywna opryszczka wargowa,

skóra podrażniona, uszkodzona (nadżerki, otarcia)

aparaty słuchowe, stymulator serca,

wszelkie metalowe lub elektroniczne urządzenia medyczne,

choroba lub zapalenie skóry,

nowotwory skóry,

zaburzenia krążenia obwodowego,

wysokie nadciśnienie (skrajne przypadki),

nowotwory aktywne,

zażywanie Izoteku lub sterydów,

cukrzyca.

Przebieg zabiegu

Zabieg na twarz zajmuje około 60 minut, w większości przypadków już następnego dnia możesz powrócić do swoich codziennych zajęć.

Zalecenia po zabiegu

zakaz opalania się / ekspozycji skóry na słońcu przez 4 tygodnie – osoba wykonująca zabieg poinformuje, które kwasy z pośród stosowanych są dedykowane do eksfoliacji całorocznej, a które zalecane tylko na okres mniejszego nasłonecznienia,

wskazane jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze PA++&SPF50,

zakaz stosowania zabiegów oraz środków i kremów podrażniających skórę, peelingów oraz depilacji przez czas określony przez osobę prowadzącą

makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu (najlepiej po 24 godzinach),

bezwzględny zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka,

należy zmienić poszewkę na poduszce na pierwszą noc po zabiegu,

przez minimum 48 h ograniczyć bliski kontakt ze zwierzętami,

należy często myć ręce, ponieważ bezwarunkowo dotykamy nimi twarz,

starać się w przeciągu 12 h nie dotykać skóry objętej zabiegiem,

wskazane intensywne nawilżanie skóry, dla pełnej kontroli oraz mocniejszych efektów kuracyjnych zaleca się stosowanie indywidualnie dobranego kremu.

*Należy pamiętać, że trądzik jest chorobą, a więc jego leczenie kwasami to pielęgnacja zabiegowa, ale równie ważne są preparaty stosowane w domu które przyśpieszają wyleczenie i utrzymanie skóry w zdrowej kondycji. Środki dobierane są przez specjalistę, po zapoznaniu się ze skórą klienta. Najczęściej obowiązkowa terapia w domu składa się z trzech kroków produktów profesjonalnych/terapeutycznych : środka myjącego, tonizującego oraz kremu – dobranego indywidulnie przez osobę prowadzącą zabiegi. Często zalecamy również kontrolę organizmu poprzez badania krwi oraz właściwą suplementację. Jeżeli nie jesteś gotowy na dotychczasową zmianę stylu życia, jak chociażby zmianę nawyków żywieniowych wiedz, że działając tylko zewnętrznie możemy nie być w stanie Ci pomóc.

Efekty

anti age

redukcja blizn i rozstępów

rozjaśnienie przebarwień

likwidacja rumienia

antyoksydacyjne działanie przeciw fotostarzeniu się skóry

leczenie trądziku ropowiczego, zaskórnikowego i różowatego

nawilżenie

wzmacnia barierę ochronną skóry

stymuluje procesy naprawcze i łagodzi stany zapalne.

Częstotliwość zabiegów

Seria 4-6 zabiegów w odstępie 7-14 dni.

Galeria zdjęć

Cena
zabiegu

Twarz 300 do 350 zł