Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to jeden z częstszych rodzajów inkontynencji moczowej dotyczący przede wszystkim kobiet, ale także mężczyzn. Objawia się mimowolnym wyciekiem moczu spowodowanym nagłym zwiększeniem ciśnienia w jamie brzusznej, niepoprzedzonym parciem na pęcherz. Początkowo można zauważyć wyłącznie niewielkie popuszczanie moczu przy kaszlu bądź kichaniu, które z czasem – nieleczone – zmienia się w poważniejszy problem. Dolegliwości związane z nietrzymaniem moczu powodują znaczne obniżenie jakości życia Pacjentek i utrudniają codzienne funkcjonowanie. Tymczasem tę dolegliwość można efektywnie leczyć.

Wskazania

niewielkie gubienie moczu w czasie dużego wysiłku fizycznego w pozycji stojącej;

gubienie moczu w trakcie normalnej codziennej aktywności fizycznej, kaszlu, kichania, śmiechu czy zmiany pozycji ciała;

gubienie moczu w pozycji leżącej lub stojącej, nawet przy minimalnym wysiłku fizycznym

Przeciwwskazania

 

miesiączka nie może wystąpić w ciągu 3 dni od zakończenia zabiegu

infekcje intymne;

miesiączka;

stany pooperacyjne okolicy pochwy i pęcherza moczowego

Zalecenia przed zabiegiem

W pierwszej kolejności należy umówić się na konsultację, na której lekarz przeprowadza dokładny wywiad, badanie ginekologiczne oraz zleca i omawia wyniki badań. Następnie określa plan terapii, dobierany indywidualnie do każdej Pacjentki. Wymagany jest aktualny wymaz z pochwy z antybiogramem oraz posiew moczu (badanie ważne 1 miesiąc).

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonujemy za pomocą urządzenia Loktal, czyli radiofrekwencji. Polega na wprowadzeniu dopochwowo końcówki Fraxx. Wywołuje ona odpowiednią temperaturę, która powoduje najbardziej optymalne obkurczanie już istniejących włókien kolagenu i elastyny, a także uruchamia proces neokolagenezy (produkcję nowego kolagenu), który wbudowuje się w struktury powięziowe otaczające pochwę, cewkę moczową i okolice więzadeł. Takie działanie pozwala ustabilizować cewkę moczową pod odpowiednim kątem i wzmocnić jej strukturę. Dodatkowo urządzenie pracuje w specjalnym trybie, który zmniejsza odczuwanie bólu podczas zabiegu. W większości przypadków procedura jest mało bolesna. Jest to metoda mało inwazyjna.

Zalecenia po zabiegu

Można powrócić do codziennej rutyny bezpośrednio po zabiegu. Mogą pojawić się nieobfite upławy, które ustępują po ok. 3-4 dniach;

Po zabiegu przez okres 5 dni nie należy współżyć;

Nie należy stosować przez okres 6 tygodni NLPZ (Ketonal, Ibuprofen, Aspiryna) oraz leków przeciwhistaminowych (antyalergicznych);

Nie zaleca się też korzystania z basenów oraz zażywana kąpieli w wannie i jacuzzi;

Przez okres 30 dni należy stosować globulki dopochwowe – z kwasem hialuronowym, kolagen apteczny oraz kolagen naturalny w diecie. Zaleca się stosowanie leków zaordynowanych przez lekarza.

Efekt

Kwestia bardzo indywidualna. Stosując się do zaleceń lekarza nawet kilka lat.

Cena
zabiegu

od 2000 zł

 

Czas
zabiegu

30 minut