Plastyka napletka łechtaczki (Hoodoplastyka)

Jednym z najsilniejszych doznań seksualnych Kobiety jest orgazm łechtaczkowy. U Kobiet mających problem z osiąganiem tego typu doznań, przyczyną może być przerośnięty fałd skórny powyżej łechtaczki. Zasłania on ją, utrudniając tym samym stymulację podczas stosunku. Bywa, że napletek łechtaczki jest tak przerośnięty lub zdeformowany, że nie tylko powoduje brak satysfakcji seksualnej, lecz również dyskomfort lub niezadowolenie Pacjentki z estetyki jej miejsc intymnych.

Wskazania

przerost napletka łechtaczki

brak satysfakcji seksualnej

nieestetyczny wygląd napletka łechtaczki

Przeciwwskazania do zabiegu

nieuregulowana cukrzyca;

autoimmunologiczne choroby tkanki łącznej

ciąża i karmienie piersią;

aktywna infekcja okolic intymnych;

menstruacja.

Zalecenia przed zabiegiem

W pierwszej kolejności należy umówić się na konsultację, w trakcie której lekarz przeprowadzi diagnozę i omówi wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu. Przed ustaleniem terminu zabiegu, należy wyleczyć ewentualne infekcje oraz pamiętać, że miesiączka nie może wystąpić w ciągu 10 dni od zakończenia zabiegu. Do zabiegu wymagane są badania z krwi:

morfologia krwi (badanie ważne 2 tygodnie);

układ krzepnięcia INR, APTT (badanie ważne 1 tydzień)

Przebieg zabiegu

Wykonując plastykę krocza, dbamy o to, żeby dobrać jak najlepszą metodę leczenia, dlatego przed zabiegiem konieczna jest dokładna diagnoza oraz rozmowa o oczekiwanych efektach. Jest to najczęściej zabieg chirurgiczny, w trakcie którego odbudowuje się prawidłowy wygląd krocza oraz wejścia do pochwy. W przypadku mniejszych zmian plastykę napletka łechtaczki można wykonać również z użyciem mniej inwazyjnych metod, tj. za pomocą nici liftingujących. Zabieg wykonuje się poprzez niewielkie nacięcie tkanki od strony zewnętrznej napletka łechtaczki, a następnie usunięcie nadmiaru skóry, który ją otacza. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można od razu wrócić do domu;

Na czas rekonwalescencji dostaje się dokładną instrukcję postępowania oraz receptę na środki farmakologiczne, które poprawiają efekty gojenia, wyeliminują możliwe odczucia bólowe i pozwolą uniknąć powikłań;

W okresie pozabiegowym ważna jest szczególna higiena miejsc intymnych;

Odzyskanie całkowitej sprawności seksualnej następuje po ok. 4-6 tygodniach.

Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest odpoczynek i oszczędny tryb życia.

Efekt

Efekty zabiegu widoczne są już w dniu zabiegu, choć na ostateczny ich kształt należy poczekać do momentu pełnego wygojenia się ran i zakończenia okresu rekonwalescencji. W wyniku zabiegu plastyki uzyskujemy efekt mniej odstającej łechtaczki oraz jej drobniejszy, bardziej gładki oraz symetryczny po obu bokach wygląd.

Cena
zabiegu

Od 2000-3000 zł

Czas
zabiegu

1 godzina