Nici PDO

Nici PDO to rodzaj nici liftingujących, które coraz częściej są stosowane w medycynie estetycznej. PDO to skrót od polidioksanonu, a to materiał, który od wielu lat używany jest do zszywania ran chirurgicznych. W pielęgnacji skóry nici PDO są stosowane do stałego napinania skóry w celu uzyskania efektu liftingu.

Nici wykonane są z polimeru, który wchodzi w skład grupy poliaktydów. Polidioksanon, z którego wykonane są nici , to polimer syntetyczny, który wchłaniany jest przez organizm i ulega degradacji w ciągu kilku miesięcy. Wchłanianie nici dostarcza kolagenu, co pozwala na utrzymanie długotrwałego efektu liftingu.

Nici wprowadzane są pod skórę za pomocą cienkiej igły, a następnie wymuszają fibroblasty do wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Efekt liftingu twarzy i napiętej skóry staje się widoczny już po kilku tygodniach. W zależności od indywidualnej potrzeby pacjenta nici są stosowane także do napinania dekoltu, szyi, brzucha, pośladków, ud czy ramion.

Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe lub w kremie dzięki czemu zabieg jest komfortowy i trwa zwykle około 30-60 minut. W ciągu kilku dni po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie dolegliwości i obrzęki, ale jest to efekt uboczny, który szybko ustępuje.

PDO skuteczność

Nici są bezpieczne i skuteczne w leczeniu, a efekty są natychmiastowe po zabiegu i pojawiają się przez kilka miesięcy. Po zauważonym efekcie nici PDO można wykonać ponownie, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt liftingu.