Kosmetologia estetyczna - najczęściej zadawane pytania

Opuchlizna zazwyczaj utrzymuje się od 4-14 dni, w rzadkich przypadkach do 28 dni.
Krwiaki po modelowaniu ust schodzą zazwyczaj po około od 4 - 14 dni, w rzadkich przypadkach do 28 dni.
Pierwszy efekt modelowania utrzymuje się od 6-12 miesięcy. W rzadkich przypadkach może nie utrzymywać się wcale. Zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu efekt wydłuża się nawet do kilku lat (w zależności od organizmu).
Kolejne modelowanie ust może nastąpić najszybciej po 6 tygodniach.
Podczas modelowania ust kwasem hialuronowym możliwy jest odczuwalny dyskomfort, ale pamiętajmy, że stosujemy znieczulenie miejscowe, które w dużym stopniu sprawia, że zabieg jest zdecydowanie do zniesienia, a nawet dla niektórych całkowicie bezbolesny.
Po wykonanym zabiegu modelowania ust nie zaleca się spożywania alkoholu min. 48h.
Po zabiegu powiększania ust nie zaleca się ćwiczeń przez najbliższe 3 dni.
Make-up można wykonać już w kolejnym dniu po zabiegu modelowania ust.
Tak, efekt po modelowaniu ust jest odwracalny za pomocą hialuronidazy, która w przeciągu kilku godzin usuwa natychmiast 80% kwasu hialuronowego, a pozostałe 20% może rozpuszczać się jeszcze kilka dni.

Organizm ludzki nie jest uczulony na kwas hialuronowy, dlatego świadomie wybieraj kliniki, które pracują na certyfikowanych czystych preparatach. Natomiast, jeśli wiesz, że jesteś uczulony na jad pszczeli- nie powinieneś poddawać się zabiegom medycyny estetycznej gdyż w sytuacji, gdy trzeba będzie podać hialuronidazę, aby odwrócić efekt lub odblokować przytkaną tętnice - nie będzie to możliwe.

Jeśli nie pamiętamy jakim preparatem był wykonywany zabieg powiększenia i modelowania ust najlepiej odczekać 6 miesięcy od ostatniego zabiegu.
Jeśli nie pamiętamy nazwy preparatu to lepiej odczekać 6 miesięcy od ostatniego zabiegu. Jeśli podawany był ten sam preparat, który posiadamy w salonie to należy odczekać około 6 minimum tygodni (jest to jednak sprawa indywidualna).
Nie jest koniecznością rozpuszczanie ust, jeśli kwas nie przemieścił się w żaden sposób i usta są wymodelowane poprawnie.
Rozpuszczenie kwasu hialuronowego w ustach jest odczuwalne, niemniej jednak trwa to dosłownie 60 sekund i możemy porównać ten ból do ugryzienia pszczoły.

Witaj w sekcji FAQ naszego gabinetu medycyny i kosmetologii estetycznej. W poniższym tekście odpowiemy na najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów i udzielimy wyczerpujących odpowiedzi na każde z nich.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej sekcji FAQ. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, nasz zespół jest zawsze do dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu i korzystania z naszych usług