Multi- igła

Co to jest za zabieg?

Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które z powodzeniem zwalczają efekty starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności czy utrata owalu twarzy. Bardzo dobre efekty przynosi w redukcji blizn i rozstępów. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami stanowi skuteczną broń w walce z wieloma innymi defektami.

Multi-igła to 4 techniki nakłuć skóry w procedurze rekomendowanej na blizny potrądzikowe, zanikowe jak również znajduje zastosowanie w terapii na zmarszczki i bruzdy. Procedura ta pozwala maksymalizować efekty zabiegów. Jeżeli klasyczne mikronakłucia nie są dla Ciebie wystarczające to ten zabieg wpłynie na Twoją większą satysfakcję, pamiętaj jednak, że to praca z ubytkiem w skórze, a więc proces przebudowy trwa do pół roku po skończonej serii. Kilka sposobów mobilizowania skóry do przebudowy- to właśnie jest zabieg multi-igły. Podczas zabiegu wykorzystane zostają dwa różne kartridże, różne techniki nakłuć i wysuwu igieł, jak również pojedyncza igła do poluźniania zwłóknień kolagenowych jak i odrywania dna blizny.

Estgen

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.

W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Monokwasy

Farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu. Działanie, dzięki któremu produkt wspomaga walkę z problemami skórnymi, a nie tylko redukuje ich objawy.

Efekty kuracji złożonej najczęściej z 4 do 6 zabiegów w serii:

zmniejszenie widoczności blizn chirurgicznych i blizn potrądzikowych,

ujędrnienie i poprawa napięcia skóry,

zmniejszenie zaskórników i rozszerzonych porów,

zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie skóry,

regeneracja skóry uszkodzonej promieniami słońca,

zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie,

zwiększenie penetracji składników aktywnych,

redukcja rozstępów.

Wskazania

blizny pourazowe i potrądzikowe,

zwężenie porów,

rewitalizacja i lifting skóry,

rozstępy,

przebarwienia skóry.

Przebieg zabiegu i częstotliwość powtórzeń

Po zabiegu występuje zaróżowienie, pieczenie, skóra po zabiegu może się delikatnie złuszczać, w sposób najczęściej nie wykluczający z codziennych obowiązków już dnia następnego.

W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu  zabieg powinien być powtarzany co 21 dni. Zalecana seria około 4-6 zabiegów.

Multi igła wykonywana w serii  terapeutycznej wpływa na głęboką odnowę, odmłodzenie i silną rewitalizację.

Przeciwwskazania

podrażniona skóra,

zapalenie skóry,

uczulenie na którykolwiek ze składników,

ciąża i karmienie piersią,

opryszczka pospolita w fazie aktywnej i inne wirusowe zapalenia skóry,

oparzenia posłoneczne,

łuszczyca i inne choroby tkanki łącznej,

skłonność do powstawania bliznowców,

trądzik różowaty w fazie ostrej z rumieniem oraz trądzik ropowiczy,

choroby, które powodują zaburzenia w procesach regenerujących,

kuracja izotekiem, sterydami (do pół roku),

choroby nowotworowe,

niewyrównana cukrzyca.

Czas zabiegu 1h- 1,5 h w zależności od obszaru

Cena
zabiegu

Twarz 600 zł
Obszar na ciele- cena od 300 zł

Czas
zabiegu

1h- 1,5 h w zależności od obszaru