Modelowanie i plastyka warg sromowych większych

Wargi sromowe mogą być zarówno za małe, jak i zbyt duże. Mogą być przerośnięte ze względu na nadmiar tłuszczu lub rozciągnięte ze względu na nadmiar skóry. Wraz z wiekiem- pod wpływem utraty kolagenu i elastyny lub w wyniku zachodzących zmian hormonalnych, pojawia się ich wiotkość. Zabieg jest proponowany Pacjentkom z defektami w anatomii warg sromowych większych. Jest to zabieg chirurgiczny polegający na zmianie kształtu warg sromowych większych poprzez precyzyjne wycięcie tkanki w ich obrębie. Ma na celu przywrócenie im odpowiednich proporcji i symetrii – tak, aby na nowo spełniały swoje funkcje, umożliwiały aktywność seksualną i zapewniały Pacjentce komfort w życiu codziennym.

Wskazania

za duże, zdeformowane lub niesymetryczne wargi sromowe większe;

za małe, mało jędrne lub wiotkie wargi sromowe większe;

dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania spowodowany anatomią warg sromowych większych.

Przeciwwskazania 

cukrzyca;

autoimmunologiczne choroby tkanki łącznej;

ciąża i karmienie piersią;

zaburzenia krzepnięcia krwi;

aktywna infekcja intymna.

Zalecenia przed zabiegiem

W pierwszej kolejności należy umówić się na konsultację, podczas której lekarz omówi wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu. Przed ustaleniem terminu zabiegu, należy wyleczyć ewentualne infekcje oraz pamiętać, iż miesiączka nie może wystąpić w ciągu 14 dni od zakończenia zabiegu.
Do każdego zabiegu wymagany są badania z krwi:

morfologia krwi (badanie ważne 2 tygodnie);

układ krzepnięcia INR, APTT (badanie ważne 2 tygodnie).

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu lekarz wykonuje znieczulenie miejscowe. Następnie robi nacięcie tkanki i precyzyjnie wycina jej nadmiar w fałdzie pomiędzy wargą sromową większą, a mniejszą. Tym samym zszycie jest niemal niewidoczne, a efekt estetyczny bardzo satysfakcjonujący. Na koniec wykonuje szycie wchłanialnymi nićmi. W trakcie zabiegu wykorzystujemy narzędzia zapewniające jak największą precyzję, przy jak najmniejszej inwazyjności. Chirurgiczne zmniejszenie warg sromowych mniejszych przeprowadzamy za pomocą najnowocześniejszych urządzeń Loktal, czyli radiofrekwencji, która powoduje mniejsze uszkodzenia tkanki.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można od razu wrócić do domu;

Na czas rekonwalescencji dostaje się dokładną instrukcję postępowania oraz receptę na środki farmakologiczne, które poprawiają efekty gojenia, wyeliminują możliwe odczucia bólowe i pozwolą uniknąć powikłań;

Do czasu wygojenia się rany Pacjentka może odczuwać dyskomfort, dlatego zalecamy stosowanie preparatów przyspieszających gojenie i/lub stosowanie zimnych okładów;

W 1 i 2 tygodniu po zabiegu należy ostrożnie siadać i nie powinna zakładać bielizny syntetycznej;

Powinno stać się lub leżeć z lekko rozchylonymi nogami, tak aby krocze było wietrzone;

W 2 i 3 tygodniu można delikatnie siadać i powracać już do podstawowych aktywności dnia codziennego;

W okresie pooperacyjnym ważna jest szczególna higiena miejsc intymnych, które należy delikatnie podmywać pod bieżącą wodą, stosując szare mydło lub emulsje hipoalergiczne i łagodzące, które zaleci lekarz;

Przez okres 6 tygodni zaleca się unikania ćwiczeń fizycznych, a także kąpieli w zbiornikach wodnych typu wanna, jacuzzi, basen.

Po 7-14 dniach należy pojawić się na pierwszej wizycie kontrolnej

Pełna aktywność seksualna możliwa jest po upływie 4 tygodni od zabiegu labiomajoroplastyki.

Efekt

Efekty zabiegu widoczne są już w dniu zabiegu, choć na ostateczny ich kształt należy poczekać do momentu pełnego wygojenia się ran i zakończenia okresu rekonwalescencji.

Cena
zabiegu

Od 2000 zł

Czas
zabiegu

30 minut