Lifting pochwy

Lifting (rewitalizacja) pochwy to zabieg rekomendowany kobietom po porodzie naturalnym, których drogi rodne nie odzyskały napięcia, struktury i parametrów sprzed ciąży oraz kobietom w okresie okołomenopauzalnym, u których wagina zmieniła swoją strukturę na skutek naturalnego procesu starzenia się. Rewitalizacja pochwy rekomendowana jest wszystkim Paniom odczuwającym dyskomfort podczas współżycia lub cierpiącym na brak satysfakcji podczas zbliżenia.

Wskazania

nadmierne rozluźnienie pochwy

odmłodzenie wnętrza pochwy i zewnętrznych okolic intymnych

suchość pochwy, atrofia pochwy

świąd, pieczenie, upławy

wysiłkowe nietrzymanie moczu

Przeciwwskazania 

Ciąża

Rozrusznik serca

Epilepsja

Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne

Zaburzenia krzepnięcia

Leki światło uczulające – retinoidy, tertacykliny

Silna opalenizna

Bielactwo

Zalecenia przed zabiegiem

Do zabiegu rewitalizacji pochwy nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której przeprowadzany jest dokładny wywiad i badanie ginekologiczne. Zabieg wykonywany jest urządzeniem Loktal opartym o radiofrekwencję. Lekarz za pomocą specjalnej końcówki urządzenia dotyka ścian pochwy, która delikatnie się obkurcza i rewitalizuje. Następnie jest wzbogacona o nowy kolegn w wyniku neokolagenezy dzięki czemu wydaje się młodsza, bardziej napięta i elastyczna, a skutki zespołu rozluźnienia okolic intymnych są zniwelowane. Zabieg jest bezbolesny.

Zalecenia po zabiegu

Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Można bezpośrednio po zabiegu opuścić klinikę;

Zaleca się wstrzemięźliwość seksualną przez okres 3-7 dni po zabiegu;

Zaleca się unikanie gorących kąpieli, sauny czy basenów.

Efekt

Efektem zabiegu jest przywrócenie naturalnego ph okolic intymnych, usunięcie suchości i podatności na infekcje intymne. Ogranicza także ryzyko występowania zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Spodziewane efekty zabiegu:

nawilżenie błony śluzowej pochwy

wzrost napięcia błony śluzowej pochwy

regeneracja błony śluzowej pochwy

Efekt zabiegu pojawia się po 4 tygodniach od dnia zabiegu. U kobiet w wieku rozrodczym najczęściej do czasu kolejnego porodu. U kobiet w okresie menopauzalnym najtrwalsze rezultaty daje w połączeniu z hormonalną terapią zastępczą. W nielicznych przypadkach dużego rozluźnienia pochwy zalecane jest powtórzenie zabiegu.

Cena
zabiegu

Od 1500 zł

Czas
zabiegu

30 minut