Laser Alma Dye-VL

to innowacyjna technologia wykorzystująca źródło światła, stosowana w kosmetologii do fotoodmładzania, usuwania zmian naczyniowych, rumieniowych oraz przebarwień skóry. Jest to nieinwazyjna metoda, która wykorzystuje impulsy światła o długości fali 500-600 nm, które są pochłaniane przez melaninę (barwnik skóry) lub oksyhemoglobinę.

Laser Alma Dye-VL działa na zasadzie selektywnej fototermolizy, czyli selektywnego podgrzewania cząstek danej struktury w celu jej usunięcia. Dzięki temu można skutecznie usuwać przebarwienia, piegi, plamy soczewicowate, plamy starcze czy przebarwienia posłoneczne, jak również naczynka, pajączki, rumień, naczyniaki, rubinki naczyniowe.

Podczas zabiegu laserowego z wykorzystaniem technologii Alma Dye-VL odczuwalne jest lekkie ciepło i szczypanie, jednakże skóra bezpośrednio po jest chłodzona w celu zminimalizowania dyskomfortu i zmniejszenia ryzyka uszkodzenia skóry. Cały zabieg trwa zwykle od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. 

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona a przebarwienia bardziej widoczne, jednak już po kilku dniach widać pierwsze efekty. Dodatkowym, pozytywnym skutkiem ubocznym po zabiegu, zauważalnym przez klientów jest zwężenie porów, zmniejszenie wydzielania sebum, zmian trądzikowych oraz poprawa napięcia i zagęszczanie skóry.
Technologia Alma Dye-VL jest skuteczna i bezpieczna, przynosi szybkie i trwałe efekty. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a klienci mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków niemal natychmiast po zabiegu. Zalecana seria to 3-4 sesje, w odstępach co 3-4 tygodnie.
Warto jednak pamiętać, że każdy zabieg medyczny, w tym także laserowe usuwanie przebarwień/naczynek, powinien być przeprowadzany przez doświadczonych specjalistów w odpowiednio wyposażonych gabinetach. Przed przystąpieniem do wykonania zabiegu niezwykle ważne jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań.
W Rzeszowie zabieg ten wykonywany jest w Izabela Niski Estetic Clinic, przez doświadczoną kosmetolog Dorotę Michno, która pracuje na urządzeniu Alma dye vl od 2016 roku.

Galeria

Alma dye vl
przebarwienie Alma dye vl
Alma dye vl (redukcja rumienia oraz rozszerzonych naczynek)