Divine pro

DIVINE™ PRO to urządzenie do odmładzania twarzy, redukcji zmarszczek, blizn i ujędrniania skóry. Łączy technologię mikroigieł VoluDerm™, falę radiową trójpolarną TriPollar® z dynamiczną aktywacją mięśni DMA™ oraz frakcyjną falę radiową TriFractional™. Współdziałając zapewniają intensywną przebudowę skóry właściwej oraz naskórka.

Innowacyjna technologia Divine Pro to jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako “nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów, zdecydowanie przewyższający wszelkie do tej pory stosowane metody.

Wskazania

wiotka, mało jędrna skóra twarzy, szyi, dekoltu,

korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. Chomiki,,

zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki)

skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pođladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu),

powierzchowne blizny,

powiększone pory,

przebarwienia, hiper- lub hipo – pigmentacja,

skóra po-trądzikowa i atroficzna,

rozstępy,

leczenie nadpotliwości.

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża i okres karmienia piersią,

cukrzyca,

choroby tarczycy (nieuregulowane),

epilepsja,

choroby autoimmunologiczne m.in. choroba Gravesa Basedowa i zapalenie tarczycy typu Hashimoto, stwardnienie rozsiane (SM), nużliwość mięśni – (Miastenia), reumatoidalne zapalenie stawów, twardzinę, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate i in. (ostrożnie przy swędzeniach skóry niezidentyfikowanego pochodzenia, AZS, alergiach),

choroby nowotworowe i okres do 5 lat po ich przebyciu oraz ogólnoustrojowe,

stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym,

choroby układu krążenia np. zakrzepica, hemofilia lub czasowa niska krzepliwość krwi, nadciśnienie, żylaki (w miejscu zabiegu),

choroby krwi (anemia, małopłytkowość),

przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, niesterydowych leków zapalnych (np. Aspiryny, Acard) nawet w ciągu kilku ostatnich dni przed zabiegiem,

zaburzenia czucia, zaburzenia gojenia się,

metalowe, silikonowe implanty w okolicy zabiegowej,

rozrusznik serca,

skłonność do krwawień wewnętrznych np. z przewodu pokarmowego,

zaćma,

skłonność do keloidów, bliznowaceń,

zaburzenia ukrwienia obwodowego,

gruźlica,

zalecana ostrożność w przypadku zaburzeń hormonalnych,

wirusowe zapalenie wątroby,

wszczepiona pompa insulinowa,

terapia Roaccutanem lub jego odpowiednikami,

trądzik różowaty, przy skórze naczyniowej stosować mniejsze natężenia i raczej głowicę frakcyjną,

przebyte zabiegi z zakresu medycyny estetycznej (wypełniacze, botoks, nici PDO itp.),

miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe oraz bakteryjne),

osoby ze skłonnością do opryszczki powinny na 24h przed zabiegiem zastosować działanie profilaktyczne np. Heviran,

spożywanie alkoholu przed zabiegiem.

Seria/Jak długo się utrzymuje

Ilość zabiegów zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi, od wieku i kondycji skóry pacjenta oraz od rodzaju problemu. Z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 4-6 tygodni.

Po tej serii można robić jeden zabieg (tzw. ‘przypominający’) raz na kwartał lub co pół roku w celu odświeżenia i utrzymania efektów.

Divine Pro zalecenia po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie (edema), które powinno ustąpić po 1-2 dniach.

Po zabiegu przez okres ok 2 tygodni należy unikać opalania się. Przez ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny oraz pielęgnacje zaleconą przez specjalistę.

Ponadto po zabiegu nie należy stosować środków i kremów podrażniających skórę, peelingów ani depilacji przez okres 14 dni. Należy zmienić poszewkę na poduszce na pierwsza noc po zabiegu jak i w kolejnych dniach. Przez 48  godzin należy ograniczyć bliski kontakt ze zwierzętami w obrębie zabiegowym. Należy również często myć ręce, ponieważ bezwarunkowo dotykamy nimi twarzy.