Usuwanie blizn po cesarskim cięciu

Blizny poporodowe to zmiany, które powstają po uszkodzeniu skóry. Tworzą się poprzez ubytek właściwej tkanki skóry, wypełniony włóknistą tkanką łączną. Często jest ona zbita i mało unaczyniona. Zdarza się, że jest przerośnięta i brzydka. Ich wielkość zależy od wielu czynników. Nie bez znaczenia jest rodzaj uszkodzenia skóry, głębokość i jakość wykonanego podczas porodu nacięcia oraz to jak przebiegał proces gojenia się rany.
Rozstępy są najczęściej pozostałością po okresie ciąży i dotyczą aż 90% kobiet, które urodziły dzieci. Bardzo często dotyczą też mężczyzn, zaczynających uprawiać kulturystykę lub zbyt intensywnie trenujących na siłowni. Na skutek przyrostu masy mięśniowej i wzrostu obwodu powstają uszkodzenia w strukturze skóry.

Usuwanie blizn po cesarskim cięciu  wskazania

blizna po cesarskim cięciu jest nieestetyczna, szeroka, wypukła lub przerośnięta;

rozstępy

Przeciwwskazania 

uszkodzenia skóry w okolicy poddawanej zabiegowi

opryszczka

ciąża

choroby serca i układu krążenia

menstruacja

nieprawidłowy wynik badania cytologicznego szyjki macicy.

Przebieg zabiegu

Plan leczenia blizn oraz rozstępów zawsze poprzedzony jest konsultacją u lekarza, który ocenia bliznę lub rozstępy i opracowuje indywidualny sposób leczenia. W zależności od stanu blizny lub rozstępów wymagany jest jeden zabieg lub seria zabiegów. Lekarz sprawdza również stan zdrowia, przeprowadza wywiad dotyczący ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu i zleca wykonanie dodatkowych badań.
Blizna przebudowuje się, tworzą się nowe włókna kolagenowe, co powoduje rozjaśnienie, uelastycznienie, wygładzenie i zmniejszenie widoczności blizny.
Pojawiające się rozstępy wskazują na patologię fibroblastów. Jego nieprawidłowe funkcjonowanie powoduje zaburzenia w produkcji dwóch podstawowych białek strukturalnych (kolagenu i elastyny), przez co skóra traci swoją elastyczność i sprężystość.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie w postaci specjalnej maści nakłada się na bliznę lub rozstępy na około 30 minut przed planowanym zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu

Przez okres tygodnia po zabiegu pacjentka może odczuwać swędzenie i pieczenie leczonej blizny oraz skóra może być również lekko zaczerwieniona;

Przez okres tygodnia unikać stosowania mydła i spirytusu;

W okresie około 4 do 6 tygodni unikać opalania się na słońcu i w solarium;

Przez okres tygodnia unikać podrażnienia ręcznikiem lub gąbką miejsca po zabiegu;

Przez okres tygodnia ograniczyć aktywność fizyczną;

W okresie około 4 do 6 tygodni aplikować zalecone przez specjalistę preparaty wspierające gojenie się ran i pielęgnację miejsca po zabiegu;

Przez okres tygodnia unikać gorących kąpieli;

W okresie około 4 do 6 tygodni udać się na wizytę kontrolną.

Usuwanie blizn po cesarskim cięciu Efekt

Najlepsze rezultaty uzyskuje się wtedy, gdy zabieg wykonywany jest w możliwie najszybszym czasie od momentu powstania blizny czy rozstępu. Efekt zabiegu zależy również od rodzaju i głębokości blizny czy rozstępu oraz od predyspozycji pacjenta w zakresie gojenia się ran.
Najskuteczniejszą metodą leczenia blizn oraz rozstępów jest radiofrekwencja. Regeneruje tkanki i je remodeluje oraz poprawia koloryt skóry. To metoda nieinwazyjna lub mało inwazyjna, a przy tym niezwykle bezpieczna. Zastosowanie radiofrekwencji prowadzi do wytworzenia młodych komórek skóry i naskórka, zastępując wyspowo uszkodzone komórki oraz zapewniając lepszy metabolizm i syntezę białka.

Cena
zabiegu

od 1200 zł

Czas
zabiegu

30 minut