PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH I DOLNYCH W RZESZOWIE

Jak wygląda zabieg plastyka powiek?

Przed przystąpieniem do zabiegu blefaroplastyki pacjent zostaje wcześniej zakwalifikowany poprzez przeprowadzenie wywiadu medycznego. Chirurgiczna plastyka powiek (korekta powiek) to zabieg bezbolesny. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent jest znieczulany przez co podnosi się znacząco komfort przed rozpoczęciem procedury całej procedury zabiegowej.

Kiedy jest odpowiedni czas na blefaroplastykę?

Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry na górnych powiekach. Stosujemy znieczulenie nasiękowe, a zabieg wykonywany jest urządzaniem do radiofrekwencji chirurgicznej. Zabieg wymaga założenia szwów, które zdejmuje się na kolejnej konsultacji lekarskiej. Chirurgiczne podniesienie powiek górnych i dolnych to już nie tylko zabieg czysto estetyczny, ale zabieg który pomaga w poprawie dolegliwości zdrowotnych. Blefaroplastyka niweluje procesy starzenia takie jak utrata jędrności skóry, worki pod oczami, a także opadająca powieka czyli zalecane działanie w przypadku wystąpienia ptozy. Plastyka powiek górnych i dolnych to najlepsze rozwiązanie na trwały i skuteczny lifting powiek, podniesienie opadającej skóry na powiekach, a to bez wątpienia sprawi że zyskamy nowe spojrzenie.

Jakie otrzymam efekty po zabiegu podniesienia powiek?

Efekty po zabiegu korekty powiek możemy podzielić na estetyczne i zdrowotne:

Poprawa konturu i kształtu powiek

Redukcja zmarszczek

Lifting powiek

Usunięcie nadmiaru skóry na powiekach

Poprawa napięcia skóry

Odświeżone i młodsze spojrzenie

Znaczne poprawienie pola widzenia

Zabieg chirurgicznego podniesienia powiek w Rzeszowie jest dostępny na wyciągniecie ręki. Korekta pozwoli cieszyć się młodym, świeżym wyglądem, co przekłada się na znacznie lepsze samopoczucie. Podsumowując zacytujemy klasyka „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Pozabiegowe efekty będą widoczne po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego i upływie czasu rekonwalescencji. Zazwyczaj ten czas nie przekracza dwóch tygodni.

Jak długo utrzymuje się efekt po korekcie powiek górnych i dolnych?

Efekty po zabiegu korekcji powiek są długoletnie, standardowo utrzymują się od kilku do kilkunastu lat.

Ile kosztuje zabieg podniesienia powiek w Rzeszowie?

W naszej klinice w Rzeszowie zabieg blefaroplastyki to koszt 4500 złotych górne powieki, a dolne 7000 zł /*promocja 6000 zł 

Jak się przygotować do zabiegu podniesienia powiek? 

Konieczne badania: Morfologia, Elektrolity, APTT, INR, CRP, Glukoza, HbsAg, anty-HCV, anty-HIV, EKG. Przed zabiegiem zjeść lekki posiłek, nie pić kawy. Na zabieg przychodzi się bez makijażu oraz sztucznych rzęs. Co najmniej dzień przed zabiegiem unikać leków rozrzedzających krew i alkoholu.

Wskazania do wykonania chirurgicznego podniesienia powiek

Wskazaniem do wykonania blefaroplastyki jest najczęściej wzgląd na  specyfikację opadających powiek, na zabiegi decydują się osoby powyżej 30 roku życia. Jeśli Twoim problemem jest nadmiar skóry w okolicy oczu, opadające powieki lub masz podkrążone oczy, worki pod oczami to Blefaroplastyka jest dla Ciebie.

Zalecenia do wykonania plastyki powiek górnych:

opadająca powieka górna

nadmiar skóry w okolicy oka

skóra powiek zachodzi na rzęsy

wiotkość i nadmiar luźnej skóry

zmęczone i ciężkie powieki

ograniczenie pola widzenia przez opadającą powiekę

Zalecenia do wykonania plastyki powiek dolnych:

worki pod oczami

brzydko prezentująca się dolina łez

przepuklina tłuszczowa

Zalecenia po wykonaniu zabiegu korekty powiek górnych i dolnych:

Zalecamy wzięcie 4-7 dni wolnego. Są pacjentki, które po 3 dniach czują się już dobrze, ale są też takie, które potrzebują nawet 10-14 dni rekonwalescencji.

Po zabiegu blefaroplastyki nie można prowadzić samochodu;

Unikać pochylania głowy w dół i przecierania oczu

Nie robić makijażu oczu- można dopiero wtedy, kiedy skóra na powiekach całkowicie się zagoi

Bardzo dbać o higienę w miejscu zabiegu

Spać na wznak

Unikać aktywności fizycznej

Bezpośrednio po zabiegu unikać gorących kąpieli- ponieważ opary mogą sprawić, że rana zacznie krwawić

Po 10 dniach pacjentka zgłasza się na ściągnięcie szwów

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym i występuje po nim obrzęk, zasinienie, a nawet krwiaki. Stan ten pogłębia się na drugi i trzeci dzień po zabiegu, a następnie stopniowo przechodzi. Jeżeli zauważy się niepokojące objawy, to należy skonsultować się z lekarzem.

Czas zabiegu

2,5 h