Kto potrzebuje odmładzania akupunkturowego?

Każdy, kogo obchodzi wygląd zewnętrzny i kto chce rzeczywiście wyglądać lepiej.

Każdy, kto jest zainteresowany w spowolnieniu procesów starzenia się w sposób naturalny i bezpieczny.

Każdy, kto unika i nie chce lub nie może wprowadzać substancji do swojej twarzy (botoks, wypełniacze, mezoterapia, nici itd.).

Każdy, kto korzysta z zabiegów wypełniających czy mezoterapii, ale mimo to pragnie jeszcze bardziej zadbać o skórę.

Każdy, kto ma uczulenie na kosmetykę białą oraz zabiegi kosmetyczne.

Każdy, kto nie jest zadowolony z wyników działania standardowych zabiegów kosmetologicznych.

Każdy, kto by chciał w przyszłości nie korzystać z zabiegów chirurgii plastycznej.

Co można osiągnąć w estetyce przez Akupunkturę Kosmetologiczną?

Można zapobiec, zmniejszyć, a nawet zlikwidować zmarszczki mimiczne - na czole, bruzdy przy nasadzie nosa, „kurze łapki", zmarszczki promieniste przy ustach.

Profilaktyka i usunięcie ptozy policzków, wyrównanie linii kości policzkowych, co ostatecznie poprawia owal twarzy.

Polepszenie jędrności skóry. Igły potęgują produkcje elastyny oraz odbudowują warstwę kolagenową.

Korekcja fałdy nosowo-wargowej, podciągnięcie kącików ust.

Zmniejszenie obrzmienia twarzy oraz „worów" pod oczyma przez enterodermalna technikę nakłuwania, aktywacja limfo drenażu twarzy.

Polepszenie i odświeżenie koloru cery przez aktywację pracy poszczególnych narządów i układów zewnętrznych.

Zmniejszenie „zwisów" skóry po odchudzaniu się.

Zmniejszenie rozstępów i fałd na skórze brzucha.

Z ilu zabiegów składa się kuracja?

Kuracja zaczyna sie od szczegółowego wywiadu i rozpoznania twarzy, wtedy decyduje się o taktyce i strategii zabiegów. Jedna kuracja składa się z 7 – 10 zabiegów w odstępie 3 – 7 dni, w zależności od tego, nad którą częścią twarzy pracujemy. Efekty dostrzegamy już po 3 – 5 zabiegu. Wyniki po kuracji mogą zachowywać się przez okres 4 – 5 lat. Indywidualnie, za zgodą pacjenta, zabiegi można przeprowadzać regularnie raz w miesiącu. Owszem szybkość pozytywnych przemian zależy od wieku, hormonalnego tła, typu skóry, stopnia zmian na skórze i czasu istnienia problemu, a także od sposobu życie i nałogów.

Jakie są walory Akupunktury Kosmetologicznej?

Bezpieczeństwo. Nie ma cięć, iniekcji, oparzeń itd. To najbardziej nieszkodliwy (w rękach specjalisty) i efektywny sposób odmładzania.

Naturalność. Nie ma nadmiernego pobudzenia komórek skóry, z czym związane jest ich wycieńczenie. Proces odmłodzenia przebiega pod kontrolą własnych sił odpornościowych organizmu.

Kompletność. Uwzględnione są nie tylko czynniki lokalne, lecz i ogólne, takie jak zdrowie, nastrój, odżywianie, tło hormonalne, wcześniej przebyte zachorowania.

Naturalność. Pomaga zwrócić naturalne, indywidualne piękno.

Długowieczność. Naturalne (prawdziwe, a nie sztuczne) odmłodzenie zachowuje się długo i łatwe jest do pielęgnowania.

Jakie są konceptualne podstawy Akupunktury Kosmetologicznej?

Obecnie istnieje sporo technik odmładzających opierających się na kanonach medycyny wschodniej. Bez względu na ich specyficzność i skuteczność oddziaływania, wszystkie one cechują się wspólnymi założeniami:
1. Ludzki organizm dysponuje niesamowitą potęgą regenerowania i samoleczenia. Jest w stanie nie tylko zahamować, lecz także cofnąć procesy starzenia się.
2. Większość problemów zdrowotnych wyłania się z tego, że organizmowi brakuje energii da właściwej pracy systemów oczyszczania organizmu (odprowadzania i utylizacji odpadów metabolicznych). Dotyczy to nie tylko tych odpadów, które pojawiły się niedawno, ale również i tych, które gromadziły się przez długie lata.
3. Odpady, których organizm nie jest w stanie wyprowadzić na zewnątrz na czas, gromadzą się w ciele, przeszkadzają właściwemu funkcjonowaniu życiowo ważnych układów i systemów, hamują mechanizmy regenerowania, samoleczenia i odmłodzenia, wręcz do ich zaników. Właśnie to przyczynia się do powstawania chorób i przedwczesnego starzenia się.
4. Toksyny, stres, zła ekologiczna sytuacja potęgują dalsze gromadzenie „odpadów” w naszym ciele, co zmusza do większego zapotrzebowania w energie dla skutecznego działania mechanizmów po oczyszczeniu organizmu z toksyn i odpadów.
5. Do pozbywania się wszystkich przeszkód na drodze pozbywania się odpadów z organizmu niezbędnym jest zwiększenie jego energetycznego statusu. Dopiero po tym, jak będą uruchomione naturalne mechanizmy naszego organizmu, po odmłodzeniu i samoleczeniu, zaczniemy wyglądać młodo i czuć się lepiej.
Poza koncepcjami medycyny wschodniej AK opiera się na współczesnej wiedzy o fizjologii i patofizjologii skóry, jej wzajemnych relacjach z całym ustrojem, osiągnięciach współczesnej dermatologii, neurologii oraz chirurgii kosmetologicznej, które w starożytnych Chinach nie były znane.

Kiedy Akupunktura Kosmetologiczna jest niewskazana?

Przy schorzeniach, takich jak:

zaawansowane nadciśnienie tętnicze;

częste lub nieuregulowane zaburzenia rytmów serca;

onkologia, szczególnie onkologia skórna, w okresach chemioterapii lub radioterapii;

padaczka, (epilepsja);

choroby związane z niekrzepnięciem krwi (hemofilia) lub przyjmowaniem leków przeciwzakrzepowych;

przy patologicznej kruchości oraz łamliwości naczyń krwionośnych, zaawansowanej miażdżycy, tworzeniu się zakrzepów i stwardnień ścianek naczyniowych; zapaleniu naczyń na skutek działania kompleksów immunologicznych;

ciąża;

ropne zapalenia skóry;

infekcja w ostrym stadium, stany podgorączkowe, półpasiec;

choroby skórne w ostrym stadium oraz reakcje uczuleniowe w ostrym stadium na twarzy.